Сонце і вагітність

Сонце необхідно вагітній жінці та її дитині, так як воно є джерелом вітаміну D та гарного настрою. Отже, найголовніші правила безпеки, коли мова заходить про сонце під час вагітності, зводяться до наступних пунктів:
1.Не виходьте на сонце без головного убору. Це повинна бути косинка або капелюх (другий варіант кращий, причому краще - з широкими полями) неодмінно з світлої натуральної тканини. 2.Прикривайте тіло легкою, просторою, дихаючою одягом або тканиною, залишаючи відкритими досить великі ділянки для безперешкодного теплообміну. Найбільше від прямих сонячних променів слід захищати живіт і груди при вагітності.
3.В години підвищеної сонячної активності (з 10-11 до 16-17) намагайтеся зовсім не потрапляти під прямі сонячні промені. 4.Засмагати краще всього в тіні, під навісом, а під відкритим сонцем перебувайте не більше 10-15, при «темному» фототипах - 20 хвилин.
5.Постійно поповнюйте втрати рідини, вживаючи просту очищену воду або зелений чай.
6.Носіть якісні сонцезахисні окуляри: очі і область навколо них - найбільш вразливі перед ультрафіолетовими променями ділянки. 7.Навіть взимку наносіть на обличчя спеціальний сонцезахисний крем, а вирушаючи на пляж, використовуйте його для всього тіла. Чутливим до сонця людям (світлим і руденьким) слід вибирати ступінь УФ-захисту (SPF) не менше 30. Будь-яку косметику перед застосуванням необхідно тестувати на переносимість, оскільки ймовірність розвитку алергічних реакцій у період виношування дитини істотно зростає.
8.Утримайтеся від поїздок у регіони з жарким кліматом і від загорянь у перші 12 і останні 3-4 тижні вагітності. Якщо є така можливість - регулярно охолоджуйтесь у воді (у водоймі або під душем), не допускаючи перегріву тіла.
9.Остерігайтеся того, щоб задрімати на пляжі або на сонечку: існує реальна загроза отримати сонячний удар.
10.І пам'ятайте: загаряти і «безкарно» перебувати на сонці можна лише при сприятливо протікаючій вагітності. Будь-які ускладнення або нездужання повинні стати приводом для обговорення цього питання з лікарем.